Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Штербик ја има третата најдобра одбрана во ЛШ
(ВИДЕО) Штербик ја има третата најдобра одбрана во ЛШ

(ВИДЕО) Штербик ја има третата најдобра одбрана во ЛШ

После изборот за најубави голови, ЕХФ направи преглед и на најдобрите 30 одбрани во лигата на шампионите. Екипата на Вардар е актуелен владател на Европа, освојувајќи ја лигата на шампионите, за прв пат во историјата на клубот. Циндриќ и Чупиќ имаа свое место во изборот за најубави голови, додека Штербик со една своја одбрана се најде на третото место на најдобрите интеренции за оваа сезона. Одбраната во големото финале и тоа одбранетиот зицер на Микел Хансен се најде на третата позиција на најуспешните интервенции. Арпад беше прогласен за МВП на завршниот турнир во ЛШ.

Погледенете го видеото со најдобрите 30 одбрани во лигата на шампионите.