Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > Slider > (ВИДЕО) Стоилов со најубав гол во полуфиналниот дуел
(ВИДЕО) Стоилов со најубав гол во полуфиналниот дуел

(ВИДЕО) Стоилов со најубав гол во полуфиналниот дуел

Вардар го доби полуфиналето против Брест Мешков (25:23) и успеа да се пласира во големото финале на СЕХА-лигата. Во еден одличен натпревар, црвено-црните успеаа да го добијат домаќинот на овој завршен турнир. Најдобар стрелец во нашите редови беше капитенот, Стојанче Стоилов кој постигна седум голови од исто толку обиди кон противничкиот гол. Еден од нив, медија тимо на СЕХА го избра за најдобар.