Thursday ,25 February 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Стоилов не го гледаше голот, но го совлада Кастелиќ
(ВИДЕО) Стоилов не го гледаше голот, но го совлада Кастелиќ

(ВИДЕО) Стоилов не го гледаше голот, но го совлада Кастелиќ

Гол за најавните шпици, тоа го може само капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов. Ова не е прв пат, Стоилов да ја затресе мрежата, а да не го гледа противничкиот гол. Во големото финале против Загреб, со „шрауба“ успеа да го совлада Кастелиќ. Иако овој погодок не е прогласен за најдобар во финалниот дуел, медија тимот на СЕХА го издвои како нешто посебно, мајсторија која ретко се гледа на ракометните терени.