Wednesday ,24 July 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Мајсторијата на Дибиров и цепелинот на браќата Лазарови, во ТОП-5 најдобри потези во првото коло
(ВИДЕО) Мајсторијата на Дибиров и цепелинот на браќата Лазарови, во ТОП-5 најдобри потези во првото коло

(ВИДЕО) Мајсторијата на Дибиров и цепелинот на браќата Лазарови, во ТОП-5 најдобри потези во првото коло

Откако се коплетира првото коло на Светското првенство, Светската ракометна федерација (ИХФ) направи избор на најдобрите 5 моменти, или атрактивни голови. Во нив место имаше за мајсторијата на Тимур Дибиров кој погоди од многу тешка позиција, како и за цепелинот на браќата Лазарови. Пабло Симонет од Аргентина го има најдобриот потег после одигрување на првото коло, а место во изборот имаше и за двојната одбрана на Винсент Жерард од пенал против Бразил и за голот на Драшко Ненадиќ на мечот против Русија.

Видетото со најдобрите пет потези можете да го погледнете на линкот, ТУКА.