Saturday ,30 September 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Уживајте! Видео од целиот натпревар: Како Вардар дојде до нова титула кога го отпишаа!
Уживајте!  Видео од целиот натпревар: Како Вардар дојде до нова титула кога го отпишаа!

Уживајте! Видео од целиот натпревар: Како Вардар дојде до нова титула кога го отпишаа!

Ракометарите на Вардар стигнаа до својата 15 Куп титула во историјата, откако во неделата на еден елегантен начин го победија тимот на Еурофарм Пелистер.

Иако Вардар губеше , иако противникот имаше и серија од 8-0, Вардар знаеше и овој пат како да се врати, па на крајот победи со гол во последните секунди на Талески. Навистина не може секој тим да има ваков победнички карактер и да верува во победа, како тимот на Вардар.

Во продолжение можете да го погледнете целиот натпревар од Кавадарци и да уживате, ТУКА.