Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Вујин и Дисингер имаат „топ“ во раката
(ВИДЕО) Вујин и Дисингер имаат „топ“ во раката

(ВИДЕО) Вујин и Дисингер имаат „топ“ во раката

Вардарци испуштија бодови на гостувањето кај Брест Мешков и со пораз ја стартуваа новата сезона во ЛШ.

Иако на стартот од вториот дел имавме негатива од четири голови, нашиот шампион се врати во игра, поведе и со два гола разлика, но сепак лошо одигравме во последните пет минути. Марко Вујин и Кристијан Дисингер беа најефикасни играчи во нашите редови.

Токму овие играчи постигнаа ефектни голови, кои можете да ги погледнете на линкот, ТУКА и ТУКА.