Thursday ,11 August 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Специјално видео за Вуко Борозан, од квалификациските натпревари за пласман на ЕП во Хрватска
Специјално видео за Вуко Борозан, од квалификациските натпревари за пласман на ЕП во Хрватска

Специјално видео за Вуко Борозан, од квалификациските натпревари за пласман на ЕП во Хрватска

Вуко Борозан одигра одлична сезона во дресот на Вардар, за кој ова беше прва во црвено-црниот дрес. Во лигата на шампионите беше петти најдобар стрелец на Вардарци, постигнувајќи 49 голови. Вуко беше најзаслужен и за пласманот на Црна Гора на европското првенство, кое во 2018 година ќе се одигра во Хрватска. Тој ги заврши квалификациите на второто место на листата на најдобри стрелци, постигнувајќи вкупно 50 голови. Вистински лидер на својата селекција, кој прераснува во врвен ракометар. Добрите игри беа препознаени и од Вардар, кој реши да потпишат нов четиригодишен договор со Борозан.

Погледнете специјално видео за Вуко Борозан, подготвено од квалификациските натпревари за пласман на ЕП, каде Црна Гора обезбеди пласман.