Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Викендов на програмата е 8.коло во Јуниор лигата, сите мечеви се играат во “Јане Сандански“ (распоред)
Викендов на програмата е 8.коло во Јуниор лигата, сите мечеви се играат во “Јане Сандански“ (распоред)

Викендов на програмата е 8.коло во Јуниор лигата, сите мечеви се играат во “Јане Сандански“ (распоред)

По еднонеделна пауза повторно викендов ќе има возбудувања во Вардар Јуниор лигата која  викендов ќе се игра во  Скопје. Над 650 момчиња и девојчиња во сабота и недела, 4-ти и   5-ти март во двете салите С.Ц „Јане Сандански” ќе одиграат повеќе од  30 натпревари во двете конкуренции,  машка и женска категорија.  Свои настапи ќе имаат тимовите во  генерациите 2000/2001, 2002/2003, 2004/2005 во двете конкуренции, и мешаните тимови во кој играат момчиња и девојчиња кај најмалите генерација 2006/2000 .

Распоред на натпревари за ова осмо коло во Вардар Јуниор лигата може да го видите  ТУКА.