Saturday ,04 December 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Втор тим > Вардар Јуниор денес ќе го „тестира“ Бахреин
Вардар Јуниор денес ќе го „тестира“ Бахреин

Вардар Јуниор денес ќе го „тестира“ Бахреин

Веќе три дена се отпочнати подготовките на екипата на Вардар Јуниор, тие се подготвуваат во Спортскиот центар „Јане Сандански“.  На нашиот сајт може да видите фотогалерија од нивниот вчерашен попладневен тренинг, истата може да ја погледнете ТУКА.

Денес тие ќе го играат првиот контолен дуел, ривалот е егзотичен. Станува збор за кадетската селекција на Бахреин која е допатувана во Скопје поради настап на Светското Првенсто кое се игра на   во нашиот главен град. Момците на Стојан Петрушевски и Пепи Манасков контолката ќе ја играат денес во 20-00 часот во спортската сала „Автокоманда“ во Скопје.