Wednesday ,12 December 2018
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Војводиќ од Вардар се најде во ТОП-5 изборот за најубави голови, во 13 коло на СЕХА
(ВИДЕО) Војводиќ од Вардар се најде во ТОП-5 изборот за најубави голови, во 13 коло на СЕХА

(ВИДЕО) Војводиќ од Вардар се најде во ТОП-5 изборот за најубави голови, во 13 коло на СЕХА

Јана Војводиќ одигра одличен натпревар против Татран Прешов, на кој Вардар славеше убедлива победа, со резултат од 22:30. Еден од неговите голови се најде во изборот на СЕХА, во ТОП-5 листата на најубави погодоци, во рамките на 13 рунда. Покрај играчот на Вардар, во овој избор се најдоа уште и Марин Шипиќ ( Нексе), Халил Јагањац ( Металург), Јака Малус ( Целје) и Рајко Продановиќ ( Брест Мешков).

Погледнете го видеото со најдобрите пет голови, во 13 коло на СЕХА-лигата.