Saturday ,11 July 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > Вардар Јуниор во среда домаќин на Радовиш во меч во младинската лига

Вардар Јуниор во среда домаќин на Радовиш во меч во младинската лига

71695564_2700439529974948_1175498949386043392_n

Кадетите на РК Вардар Јуниор, предводени од Будимир и Станковски во рамки на 2.коло од младинската лига ќе се соочат со тимот на  РК Радовиш. Ние сме домаќини на тимот од истоимениот град во Спортскиот центар „Јане Сандански“ во Скопје.

Натпреварот од младинската машка Група-1  е закажан за задутре, среда, 16.октомври и истиот ќе започне во 16-30 часот.  Правдата ќе ја делат Иво Ѓорѓиевски  и Игор Наумовски од Скопје. Ние одлично започнавме во младинската конкуренција. Во првото коло како гости кај тимот на РК Пролет победивме  со резултат 25-37 (10-17).