Wednesday ,05 August 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > ОФИЦИЈАЛНО: Марко Вујин ќе „тресе“ мрежи за Вардар
ОФИЦИЈАЛНО: Марко Вујин ќе „тресе“ мрежи за Вардар

ОФИЦИЈАЛНО: Марко Вујин ќе „тресе“ мрежи за Вардар

Ракометниот клуб Вардар официјално на својата страна потврди уште едно големо засилување. Се работи за Марко Вујин, кој е поранешен репрезентативец на Србија.

Вујин доаѓа во Вардар од екипата на Спортинг Лисабон, меѓутоа најдобрите настапи ги имаше додека настапуваше за екипата на Кил.

Со Вујин е потпишан договор на две години. Се надеваме дека неговото искуство ќе биде од големо значење во настапите на Европскиот Шампион.