Friday ,19 July 2019
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Повредата е минато, Фереира почна со тренинзи
(ВИДЕО) Повредата е минато, Фереира почна со тренинзи

(ВИДЕО) Повредата е минато, Фереира почна со тренинзи

Кружниот напаѓач на Вардар, Рожерио Мораес Фереира се наоѓа во Бразил, каде продолжува да се опоравува после операцијата која ја правеше на коленото. Тој пред неколку дена во родната земја го прослави својот 25-ти роденден. Бразилскиот пикер дава максимум што побрзо да се врати на теренот.  Фереира  во Бразил почна да работи на различни вежеби, со цел побрза рехабилитација.

Видеото од тренинзите на Фереира може да го погледнете ОВДЕ!