Monday ,05 June 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > (ВИДЕО) Пионерите на РК Вардар “сребрени“ на силниот меѓународен турнир “Трофеј Белград„
(ВИДЕО) Пионерите на РК Вардар “сребрени“  на силниот меѓународен турнир  “Трофеј Белград„

(ВИДЕО) Пионерите на РК Вардар “сребрени“ на силниот меѓународен турнир “Трофеј Белград„

Најмладите ракометни надежи, пионерите на РК Вардар го освоија второто место на “Трофеј Белград„ кој се играше до два дена пред новата година. Момците на Зоран Петковски-Зенга и Никола Бисинов одиграа одлично во групата каде имаа 100%, односно 4 победи од исто толку меча. Триумфираа и во полуфиналето, за жал беа поразени дури во 6-от меч кој беше всушност финалето. Во продолжение снимка од истото.