Wednesday ,15 July 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) За кого навива Скубе на ЕП
(ВИДЕО) За кого навива Скубе на ЕП

(ВИДЕО) За кого навива Скубе на ЕП

Вчера, Стевче Алушевски ја имаше првата прозивки на европскиот првак, Вардар. Во Спортскиот центар “Јане Сандански“ во Скопје  тој ги собра момците кои немаат обврски на Европскиот шампионат. Словенецот, Сташ Скубе на овој тренинг даде изјава за подготовките и за неговите размислувања за ЕП.

Видето може да го погледнете на следниот ЛИНК!