Thursday ,20 June 2019
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Женската пионерско/кадетска екипа викендов со нови дуели, кадетите на Вардар ќе играат в вторник
Женската пионерско/кадетска екипа викендов со нови дуели, кадетите на Вардар ќе играат в вторник

Женската пионерско/кадетска екипа викендов со нови дуели, кадетите на Вардар ќе играат в вторник

Викендов активни од младите категории е само тимот на Анжела Платон и Марија Папуџиева. Пионерскиот тим на ЖРК Вардар ќе одигра домашен дуел во својата конкуренција, и конечно по две слободни кола ќе го одигра првиот дуел во кадетската лига во недела.  Кадетите поради настапот на репрезенацијата генерација 2002 на ЕХФ турнир во Унгарија дуелот од својата конкуренција ќе го играат во вторник.

Пионерки: Вардар- ЖРК Металург, 13/04/2019 15-00 часот (СЦЈС-голема сала)

Кадетки: РК Филип Вардар- ЖРК Вардар, 14/04/2019 11-00 часот (ОУ Добре Јованоски -Прилеп)

Кадети: РК Аеродром-Вардар, 16/04/19  20-00 часот ( Автокоманда)