Saturday ,04 December 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Втор тим > ЖРК Вардар и Јуниор во петок ќе ги дознаат ривалите во Суперлигата

ЖРК Вардар и Јуниор во петок ќе ги дознаат ривалите во Суперлигата

wer
Двете сениорски екипи на ракометниот црвено-црн клуб, ЖРК Вардар и РК Вардар Јуниор во петок ќе го дознаат распоредот и ривалите за почетните кола во Супер лигата. Двата тима ќе ги започнат од веднаш настапите во најсилната ракометна конкуренција, а пак европскиот првак Вардар ќе се приклучи дури во плеј-офот во април месец. Во информацијата од федерацијата се вели:
.
Почитувани,
Ве известуваме дека на ден 16.08.2019 го.(петок),ќе се одржи ждребање за сезона 2019/20 во машка и женска конкуренција. Жребањето ќе се одржи во Хотел Континентал (конференциска сала) со почеток во 11:00 часот за Супер Лига мажи и во 11:30 за Супер Лига жени.