Thursday ,28 May 2020
Последни:
Home > Tag Archives: Slider (page 1030)

Tag Archives: Slider

Тимур Дибиров ја помина границата од 500 гола во ЛШ.

phoca_thumb_l_DD1_1376

Членот на Рк Вардар и рускиот репрезентативец, Тимур Дибиров вечерва ја помина границата преку 500 постигнати гола во најголемото натпреварување, лигата на шампионите. На мечот со Монпелје постигна 12 гола, и имаше 100% учинок од ударите од седум метри. Ова е негов најефикасен меч во ЛШ за Вардар, оваа сезона. Веќе ја достигна бројката од 507 гола во ЛШ. Дибиров ... Read More »

(ВИДЕО) ФК Вардар- ФК Хелиос 2:2

fk vardar h

Видео од првото реми во Анталија на ФК Вардар-Скопје одиграно во комплексот  Титаник во Анталија . По четирите победи од исто толку меча дојде и првиот исход кој не е победа . Вондредно закажан мечот со Украинскиот вторололигаш како и што најави тренерот Андреев го започна со комбиниран состав : Павловиќ, Стојановски, Бојовиќ, Најдоски, Љамчевски, Деспотовски, Дашјан, Петров, Миранјан /од ... Read More »

Црвено-црна доминација во Јане Сандански.

phoca_thumb_l_Image00005

Нова ракометна лекција од играчите на Вардар, овој пат за екипата која доаѓа од земја која беше актуелен светски првак на последното првенство во Катар. Натпреварот започна со гол на најдобриот стрелец од светското првенство во Катар, Драган Гајиќ.Набрзо нашиот тим ја презема играта во свои раце, и го контролира натпреварот до крајот. Првото водство го имаме во 5 минута ... Read More »

ФК Вардар одигра нерешено со Металург Запорожје.

zagrevanje

Вардар имаше силна контролка со тим од Украинската Премиер лига . Вардар одигра нерешено 1-1 со долгогодишниот премиер лигаш Металург Запорожје. Предмалку заврши шестиот дуел во Анталија. Тренерот Андреев излезе со следниве единаесетмина :Пачовски, Попов, Таневски, Грнчаров,  Хамбарѕумјан,  Глигоров, Спировски, Асани, Блажевски, Ибричиќ, Ивановски. Вардар рано тргна да оствари поволен резултат и во овој меч и така на самиот почеток ... Read More »

Итана Грбиќ: Благодарност до тренерот за укажаната доверба и шанса.

phoca_thumb_l_DD1_6105

Екипата на Жрк Вардар во саботата ја забележа првата победа во втората групна фаза од Лигата на Шампионите. Тие во С.Ц.Јане Сандански забележаа убедлива победа против словенскиот шампион, екипата на Крим Меркатор. На овој меч шанса за настап доби и младата црногорска интернационалка Итана Грбиќ која одлично ги искористи своите минути за игра. -Секако дека најголемата благодарност и припаѓа на ... Read More »

РК Вардар прес :Во сабота без Прибак ,Тоскиќ , Душебаев и Марковиќ

IMAG0179

На денешната прес конференција пред мечот со лидерот во Француското првенство тимот на Монпелје тренерот на РК Вардар соопшти дека има проблем со четири повредени играчи. Прибак ,Тоскиќ , Душебаев и Марковиќ се на листата на повредени играчи за кој сепак има шанси дел од нив и да се појават на паркетот во С.Ц Јане Сандански во сабота од 19часот. ... Read More »

Борачите во посета на С.Ц Јане Сандански

bor2

  Делегацијата на БК Вардар денес беше на посета во С.Ц Јане Сандански домот на Вардар . Борачите Халил Зубаиров и Тимур Кхамикоев заедно со шефот на стручниот штаб на Борачите Професорот Љубиша Пешко  заедно го посетија објектот кој е дом на двете црвено-црни ракометни секции. Се запознаа со капацитетите во овој најмодерен спортски објект во Македонја.Се уверија дека сите ... Read More »

4 од 4 за Вардар во Анталија

739971238c503f49eda66435eaab5c9033-w1040-h410

ФК Вардар продолжува да гази во Анталија, овој пат на менито на нашиот тим беше кинескиот суперлигаш екипата на Гуижу Рене. Црвено – Црните на овој натпревар покажаа моќ. Стрелци на головите за нашиот тим беа Хамбарџумјан во 25 минута, и Никола Глигоров во 57 минута. Вреди да се напомене дека и свое деби во вардаровиот дрес имаше Сенијад Ибричиќ, ... Read More »

(РЕТРО ВИДЕО) Вардар-Црвена Звезда 1984/85

Универзалци

Прекрасно видео од сезенота 1984/85 од натпреварот во Скопје помеѓу ФК Вардар и Црвена Звезда. Одлична шанса да се види амбиентот на преполниот стадион како дишеа Скопјани и Македонија во пулсот на Црвено-Црните бои. Вардар убедлив над противникот од престолнината на тогашната СФРЈ.Вредно да се помене е дека во време на одигрување на мечот Звезда е актуелен Првак на Југославија. ... Read More »