Sunday ,11 June 2023
Последни:
Home > Uncategorized > Вардар го пречекува КК Пелистер во 13.коло
Вардар го пречекува КК Пелистер во 13.коло

Вардар го пречекува КК Пелистер во 13.коло

Новото, 13.коло во машката кошаркарска Прва лига е не програмата овој викенд. Во ова коло црвено-црните предводени од Александар Јованчев  ќе бидат домаќини.

КК Вардар по победата кај Црн Дрим се вратија во колосек и по серијата одлични игри на мечевите на кои потклекнувавме во финишот, конечно  дојдоа до втора победа која носи голема самодоверба. Утре (30.јануари) ќе ја пречекаме екипата на КК Пелистер кој оваа сезона има фантастични резултати во лигата. Ние ќе бидеме домаќини на дуелот со  битолчаните во Кале, истиот е закажан  со почеток во 17:00 часот.

Судиската правда на утрешниот дуел ќе ја делат: Феревски, Бошковски и Јанков.