Thursday ,11 August 2022
Последни:
Home > Uncategorized > Вардар на 1.април ќе го пречека КК Работнички
Вардар на 1.април ќе го пречека КК Работнички

Вардар на 1.април ќе го пречека КК Работнички

Момците на Александар Јованчев, кошаркарите на Вардар ќе одигpаат заостанат дуел од минатата есен (5.коло), во истиот ние сме домаќини на тимот од Градски парк, екипата на КК Работнички.

Напреварот се игра на 1.април (четврток) во малата сала при Спортскиот центар „Кале“. На задутрешниот напревар кој е закажан со почеток во 17-00 часот правдата ќе ја делат следните судии: А.Павлов  , Феревски А.  и Данев О.