Tuesday ,25 June 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Лидерот, КК Вардар гостува во Струга
Лидерот, КК Вардар гостува во Струга

Лидерот, КК Вардар гостува во Струга

По шест одиграни кола црвено-црните се лидери на второлигашката кошаркарска табела, овој викенд ги очекува гостување во Струга.

КК Вардар  во рамки на 7.коло ќе гостува кај екипата на КК Црн Дрим, натпреварот се игра на 27/11/2022 (недела). Натпреварот кој ќе се игра во салата  “Сп.Центар Тими” Струга  е закажан со почеток во 15-00 часот.