Thursday ,30 May 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Со победа денес ЖКК Вардар обезбедува 1/2-финална серија
Со победа денес  ЖКК Вардар обезбедува 1/2-финална серија

Со победа денес ЖКК Вардар обезбедува 1/2-финална серија

ЖКК Вардар уште денес ќе може да мине во полуфиналето од плеј-оф сегментот. Девојките на Александар Ашаданов, денес го играат вториот дел од 1/4-финалната серија.

Вардарки веќе водат по победата во „Кале“ со 1-0 над МЗТ Скопје,  натпреварот попладне во кој сме „гости“ во Кале ќе биде клучен за пласман понатака, истиот е закажан во 17-00 часот.