Thursday ,11 August 2022
Последни:
Home > Uncategorized > Повторно ковид криза во КК Вардар
Повторно ковид криза во КК Вардар

Повторно ковид криза во КК Вардар

Кошаркарските сениорски тимови постојано имаат проблемите предизвикани од коронавирусот. Имаше досега пемногу  одложувања оваа сезона, на првенството му се заканува уште едно откако вирусот повторно удри по КК Вардар.

Кај тимот на Вардар засега има најмалку четири позитивни случаи на вирусот, а по дуелот против Пелистер, голем број на играчи впокажале покачена температура. Тимот на Александар Јованчев повторно ќе биде надвор од натпреварувачки ритам на домашната сцена, најмалце во наредните две седмици додека да се угаси „пожарот“, а можно и пролонгирање на истата пауза, бидејќи се уште не се знае како ќе се развива ситуацијата во иднина.