Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > Uncategorized > (ВИДЕО) Вардарецот, Богданов дојде до шампионски појас во ММА
(ВИДЕО) Вардарецот, Богданов дојде до шампионски појас во ММА

(ВИДЕО) Вардарецот, Богданов дојде до шампионски појас во ММА

Членот на БК Вардар,  Далибор Богданов викендов учествуваше на Светски кикбокс куп на кој имаше и ММА дисциплина. Тој зема учество во три дисциплини, лајт контакт каде освои сребро, фул контакт каде се закити со  злато и ММА го освои шампионскиот појас.

„Незнам точно колку борби имав поединечно во секоја дисциплина, но во сите три дисциплини имав некаде околу 12-13 борби“изјави Далибор Богданов, ММА борец

Дали Богданов го очекуваше овој успех?

„Се надевав дека ќе дојдам до првите три,верував во себе,тренирав напорно и резултатот си дојде сам по себе “изјава Далибор Богданов.

На Светскиот Куп земаа учество голем број на учесници докажани во своите дисциплини.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=25&v=90AiO24htTk&feature=emb_logo