Sunday ,08 December 2019
Последни:
Home > Uncategorized > Борење: Вардарецот, Нуров дојде до Златен медал на Гранд при турнирот во Тбилиси
Борење: Вардарецот, Нуров дојде до Златен медал  на Гранд при турнирот во Тбилиси

Борење: Вардарецот, Нуров дојде до Златен медал на Гранд при турнирот во Тбилиси

Македонскиот репрезентативец Могамедгаџи Нуров го освои златниот медла на силниот Гранд при турнирот В. Балавадѕе и Г. Картозија во Тбилиси – Грузија. Нуров во финалето на категоријата до 97 килограми го совлада домашниот борач М. Корџаија со 3-1.

Ова е голем успех за нашиот репрезентативец, борачот на тимот  Вардар.

68375719_1943831208982441_3488191645457842176_n

Додека вториот наш репрезентативец, Владимир Егоров, во полуфиналето на Меѓународниот турнир Медвед во Белорусија беше поразен, утре со Американец ќе се бори за бронзениот медал.