Sunday ,08 December 2019
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Видео стрим) Битка за 5.место, Македонија-Белорусија 12:00 часот
(Видео стрим) Битка за 5.место, Македонија-Белорусија 12:00 часот

(Видео стрим) Битка за 5.место, Македонија-Белорусија 12:00 часот

Турција вчера беше немоќна пред налетите на црвено-жолтите кадетки, победата дојде со високи 11.разика. Македонија обезбеди  дуел за 5.позиција против екипата на Белорусија на ЕХФ Шампионатот во Италија со победата од 36-25 на вчерашниот дуел. Против белорусинките ќе играме втор пат на првиот дуел триумфиравме минимално со гол во последната минута победувајќи 30-29. Од денешниот натпревар како и од сите до сега ќе има видео стрим.

Видео стримот за овој дуел може да го најдете на следниот ЛИНК!