Monday ,11 December 2023
Последни:
Home > Uncategorized > Среќен роденден капитену, Деловска Симона
Среќен роденден капитену, Деловска Симона

Среќен роденден капитену, Деловска Симона

Денес својот 29.роденден го пославува  капитенот на ЖКК Вардар, крилниот играч Симона Деловска. Таа е   капитен на  нашиот тим,   кошаркарка со лидерски капацитет,  тимски играч кој го краси голема  кошаркарска интелигенција и вештина. Девојка која е посветена на светите црвено-црни бои во целист.

delo2

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН КАПИТЕНУ!!!