Monday ,11 December 2023
Последни:
Home > ЖРК Вардар > „Лавици“ денеска на мегдан со тимот на Јехона во кадетската лига
„Лавици“ денеска на мегдан со тимот на Јехона во кадетската лига

„Лавици“ денеска на мегдан со тимот на Јехона во кадетската лига

Овој  викенд продолжуваат возбудувањата кај младите ракометни категории. Избраничките на Платон и Папуџиева  играат кадетски квалификациски турнир. Кадетскиот тим на ЖРК Вардар е во групата-Г со тимовите на Јехона, Аеродром и Ѓорче Петров. Победникот на оваа група игра на Ф-4 завршниот турнир каде во полуфиналето вкрстува со групата „А“ , каде ќе се напреваруваат тимовите на: Пелистер, Феникс, Кале Кичево, Стружанка и РК САНИ.

Црвено-црните дами повторно ќе го играат својот турнир во салата во Ново Село каде што го одиграа и младинскиот турнир. Денес не очекува дуел со тимот од Гостивар екипата на РК Јехона, истиот е закажан со почеток во 13-00 часот.