Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Денес вардарки домаќини на ЖКК Пелистер
Денес вардарки домаќини на ЖКК Пелистер

Денес вардарки домаќини на ЖКК Пелистер

Кошаркарките на Вардар веќе “решија“  една од двете цели, тие се закинија со Куп-круната во дошната кошарка. Падна Бадел во финалето, Славица Наков успеа ги собра МВП и наградата за најстрелец, по крајот на финалето пехарот остана црвно-црни по трет пат во низа.

Она што им останува како цел е конечно освојување на првенствената титула. Следен предизвик во 22.коло е дуелот со тимот на ЖКК Пелистер. Денес, среда, 24.април  ние ја пречекуваме зелено-белата екипа во малата сала при С.р.ц “Кале„ во Скопје. Натпреварот е закажан со почеток во 20-30 часот.