Thursday ,28 September 2023
Последни:
Home > Uncategorized > Алушовски: Против Мотор Запорожје не сме без шанси, ќе дадеме максимум
Алушовски: Против Мотор Запорожје не сме без шанси, ќе дадеме максимум

Алушовски: Против Мотор Запорожје не сме без шанси, ќе дадеме максимум

 РК Вардар  утре, вечер  од 21:15  игра напревар против тимот на  Мотор Запорожје, во рамки на СЕХА-лигата. По двата меча со Елверум во рок од три дена,  и Куп мечот вардарци немаа многу шанса да одморат, туку веднаш се подготвуваа за Мотор. Тренерот на црвено-црните даде видување за овој нов предизвик:

Имавме тежок дуел со Елверум, кој и психички и физички нè исцрпе. Малку е времето за да се подготвиме за Мотор. Патуваме за Запорожје преку Истанбул, а денеска ќе имаме тренинг пред дуелот кој е закажан за утре. Мотор е квалитетна екипа, која има забележителни резултати во Лигата на шампионите, а игра модерен и брз ракомет, со многу транзиција и многу трчање. Имаат нов тренер и играчи, кои прераснуваат во носители на играта. Најважно е како ќе се справиме со Маласинскас, кој е мотор на тимот и сè тргнува од него. Не сме без шанси, ќе дадеме максимум за да дојдеме до позитивен резултат-вели  Aлушовски.