Sunday ,29 May 2022
Последни:
Home > Uncategorized > Вардар во недела од 18 часот го пречекува МЗТ Уни Банка
Вардар во недела од 18 часот го пречекува МЗТ Уни Банка

Вардар во недела од 18 часот го пречекува МЗТ Уни Банка

По крајот на зимската пауза започнува втората полузезона во Првата сениорска машка кошаркарска лига. Овој викенд на програмата во салите ширум Македонија е 12.коло од сезоната 2019/2020 година.

КК Вардар ќе биде домаќин во малата сала при Срц  „Кале“-Скопје на МЗТ Скопје Уни Банка. Младиот тим од Аеродром е “фенерџија“ во лигата и е закован за дното. Ние по првите 11 кола успеавме да дојдеме до една победа, токму против овој ривал во СЦ “Јане Сандански“. Дуелот се игра задутре, недела 19.јануари со почеток во 18-00 часот.