Saturday ,13 April 2024
Последни:
Home > Uncategorized > КК Вардар домаќин на битолчани
КК Вардар домаќин на битолчани

КК Вардар домаќин на битолчани

Следниот викенд на програмата е 20.коло од втората кошаркарска сениорска лига, сите дуели освен нашиот во ова коло се овој викенд.

Во оваа 20.рунда   црвено-црните избраници на Јованчев Александар се домаќини на тимот од Битола, екипата на Хераклеа.

КК Вардар ќе ги пречека битолчани во идната среда (6.април, 2022 година) со почеток во 15-00 часот.

На дуелот кој ќе се одигра во малата сала при Спортскиот центар „Кале“ во Скопје  за судии се делегирани следните тројца: Н.Јакимовски,  Б. Јакова и К.Кестев К.