Friday ,23 February 2024
Последни:
Home > Uncategorized > (ФОТО) Вардар до „сребро“ во кугларскиот Куп
(ФОТО) Вардар до „сребро“ во кугларскиот Куп

(ФОТО) Вардар до „сребро“ во кугларскиот Куп

Вчера во кугларницата „Мусандра“ се одржа Купот на Република Македонија за сезоната 202/2023 година. Вардар дојде до сребро на ова натпеварување зад  шампионот Макпетрол, бронзен беше тимот на КК ГТЦ Мусандра.

340362876_925643035522821_7774741137221570427_n 340298341_175799124926980_5100035523202753669_n

„Пумпашите“ дојдоа до пехарот со 3382 „соборени дрва“ ние имавме 3330 за втората позиција, далку зад нас беше КК ГТЦ со 3193. Кај нас повторно блесна Димитар Димитровски со одлични 620 соборени „дрва“.

340106362_893424995065658_6370150831654503298_n 340004461_884646812604849_5128376330152696106_n 339997296_182162370888300_2945029627388732602_n 339994644_1225737611410369_937891180207032813_n 339961972_1755158434899174_1127653781723724018_n