Saturday ,16 January 2021
Последни:
Home > Uncategorized > ОК Вардар го скрши отпорот на Шкендија
ОК Вардар го скрши отпорот на Шкендија

ОК Вардар го скрши отпорот на Шкендија

Одбојкарскиот клуб „Вардар“ експресно се врати на победнички патеки во македонскиот шампионат откако триумфираше на пресметката со OK Шкендија со 3-1 во сетови.

Нашите одбојкари уште од самиот почеток влегоа во посакуваниот ритам, добивајќи го првиот сет со 8 разлика, односно со резултат 25-17 во наша корист.

Тетовци изненадија во вториот сет што Шкендија го доби со 23-25, за потоа остатокот од мечот да мине во целосна доминација на Вардар. Скопските „црвено-црни“ најпрвин славеа во третиот сет со 25-19, за во четвртиот да го декласираат противникот со 25-12, за нов прволигашки триумф.