Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Познат целиот распоред за ПМФЛ, Вардар на првиот домашен дуел го пречекува Шкупи
Познат целиот распоред за ПМФЛ, Вардар на првиот домашен дуел го пречекува Шкупи

Познат целиот распоред за ПМФЛ, Вардар на првиот домашен дуел го пречекува Шкупи

Најтрофејниот македонски клуб Вардар кој после две години во второлигашката конкуренција се врати во домашната елита тргнува од Струмица кај Брера во новата сезона, а веќе на првиот домашен меч го чека супердерби и тоа против најлутиот градски ривал Шкупи.

Дербито е закажано за 13 август од 17 часот во второто коло. Oва е целиот распоред:

hh hh2