Thursday ,25 July 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Вардар ЕМ со уште една максимална гостинска победа
Вардар ЕМ со уште една максимална гостинска победа

Вардар ЕМ со уште една максимална гостинска победа

Во рамки на 18 коло, последно од регуларната фаза вчера ЖОК Вардар ЕМ гостуваше во Тетово во салата „Гоце Делчев“ успеа да дојде до нова максимална победа.

Вардарки гостуваа кај тимот на ОК Бами Кор и го совладаа со резултат 0-3 во сетови, во првите два домаќинот даваше отпор, но го совладавме со идентични 22-25. Клучниот за победа, третти сет го добија црвено-црните дами со резултат 17-25. Кај вардарки фале две девојки поради повреда на оваа средба, по крајот на оваа фаза следи следната во која топ-4 тимовите помеѓу кој сме и ние играме двокриужно за да се одреди екипата која влегува во прва лига и тимот кој ќе игра бараж за пласман во елитата.