Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Среќен 19.роденден Џатевска Ивана
Среќен 19.роденден Џатевска Ивана

Среќен 19.роденден Џатевска Ивана

Денес својот 19-ти роденден го прославува пикерот на женскиот ракометен клуб Вардар, Ивана Џатевска. Станува збор за играч кој се одликува со голема цврстина во дуелите, еден од главните столбови на тимот. Нашиот кружен напаѓач е дел од македонската младинска и А-селекцијата. Честитки за роденденот  и упатуваме на Џатевска од Pедакцијата на Вардар Фанс.

1145-660x330-660x330

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ЏАТЕ!