Saturday ,24 February 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Сите четири генерации на ФК Вардар ќе играат во 1/4 на турнирот “Гази Баба куп 2017„
Сите четири генерации на ФК Вардар ќе играат во 1/4 на турнирот “Гази Баба куп 2017„

Сите четири генерации на ФК Вардар ќе играат во 1/4 на турнирот “Гази Баба куп 2017„

Сите генерации на фудбалскиот клуб Вардар успеаа да се пласираат во четвртфиналето на турнирот “Гази Баба куп 2017„. Ви ги презентираме нивните резултати во текот на вчерашниот ден.

Генерацијата “2003„ на Горан Петрески утрово во четврфиналето ќе се сретне со екипата на Шкендија. Во текот на вчерашниот ден одиграа два натпревари на кои забележаа победи.

Вардар – Академија ФФМ “2004„  2:0

Лео Андрески и Абдула Хасани

Вардар- Работнички  1:0

Абудла Хасани

Генерацијата “2005„ на Ане Андовски со двете екипи се пласира во четврфиналето на турнирот. Вчера беа постигнати следниве резултати:

Вардар (1) - Албион  1:1

Вардар (2) - Бешикташ  9:0

Екипата на Вардар (1) од генерација “2006„ предводена од Игор Кралевски ќе игра во четврфиналето на турнирот, утрово и тоа против екипата на Ујпешт од Унгарија. Двете екипи на оваа генерација во текот на вчерашниот ден ги постигнаа следниве резултати:

Вардар (1) – Форца  2:1

Стрелци на головите беа: Марко Николовски и Кристијан Галевски

Вардар (1) – Албарса  2:0

Марко Николовски и Кристијан Галевски

Вардар (2) – Црвена Ѕвезда  0:4

Вардар (2) – Работнички  5:4

Олег Трифуновски  (2), Максим Цониќ (2), Михаил Танчев, Максим Митревски

 

Вардаровата генерација “2007„ која ја предводи Томче Трајановски, која ги постигна следниве резултати:

Вардар(1) генер.2007 – Нова Колонија 2-3

Стрелци за црвено црните беа: Стефан Младеновски и Грашевски Александар,

Вардар(2) генер.2007- Таленд Битола 4-2

Стрелци на четирите гола беа: Злате Радевски (2), Борјан Томовски и Никола

1/8 ФИНАЛЕ  Вардар(1) генер.2007-Бешикташ 7-0

Стрелци: Стефан Младеновски (4), Петар Котевски (2) , Грашевски Александар

1/8 ФИНАЛЕ  Вардар(2) генер.2007- Албарса 4-3 по пенали, регуларен дел 1-1