Tuesday ,14 July 2020
Последни:
Home > Uncategorized > КК Вардар М15 „сребрен“ на турнирот во Градски Парк
КК Вардар М15 „сребрен“ на турнирот во Градски Парк

КК Вардар М15 „сребрен“ на турнирот во Градски Парк

Кошаркарскиот клуб Вардар со својата селекција до 15.години настапи на турнир организиран од градскиот ривал „Работнички“. Истиот се играше во салата „Градски Парк“ во Скопје.

72469441_2181804005453458_8178289116576743424_n

Црвено-црните момци овој собир го завршија како „сребрени“ откако во финалниот напревар забележаа пораз од домаќинот на турнирот, Работнички. Претходно во еден интересен дуел  во полуфиналето се сретнавме со екипата на ФМП Академија. Место во мечот за пехар обезбедивме со победа од 101-86 на таа полуфинална средба.