Friday ,23 February 2024
Последни:
Home > Uncategorized > (ВИДЕО) Томовски најдобар поединец, нареди 12.одбрани
(ВИДЕО) Томовски најдобар поединец, нареди 12.одбрани

(ВИДЕО) Томовски најдобар поединец, нареди 12.одбрани

Голманот на црвено-црните, Мартин Томовски дефинитивно е  најдобар играчот на  Вардар 1961 и на  вториот четврт-финален натпревар од СЕХА лигата. Македонскиот репрезентативен голман, мечот го заврши со  одлични 12 интервенции.

 

Двоцифрениот број на одбрани на нашиот голман на оваа средба може да ги погледнете на следниот ЛИНК!