Wednesday ,23 September 2020
Последни:
Home > Uncategorized > Кошарка: Три гостински победи на младите вардарови екипи
Кошарка: Три гостински победи на младите вардарови екипи

Кошарка: Три гостински победи на младите вардарови екипи

Викендов ширум земјава стартуваа младинските кошаркарски шампионати. Вардаровите екипи одигаа неколку дуели во ова прво коло од сезоната 2019/2020 година.  Дојдовме до три триумфа на почетокот, две машки екипи и една женска забележаа успех во соочувањето со противниците. Интересен факт е дека сите три дуели кои ги добивме ги одигравме како гости. Постигнатите резултати се следни:

М-15(м) ФМП- ВАРДАР 78 : 84

М-18(м) Работнички-ВАРДАР  70 : 74

M-16(ж) Спорт Тим-ВАРДАР 30 : 86