Thursday ,22 October 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Пионерите ги очекува дуел утре, пионерките со два меча викендов, во сите три меча сме домаќини
Пионерите ги очекува дуел утре, пионерките со два меча  викендов, во сите три меча сме домаќини

Пионерите ги очекува дуел утре, пионерките со два меча викендов, во сите три меча сме домаќини

Најмладите две екипи на ракометниот клуб Вардар, машката и женската пионерска екипа ги очекуваат дуели во своите конкуренции. Во сите три напревари сме домаќини во Спортскиот центар “Јане Сандански“ во Скопје. Момците на Зоран Петковски-Зенга играат утре, пионерскиот тим на Платон Анжела и Папуџиева Марија ќе одигра викендов два домашни меча во две различни конкуренции.

Пионери: Вардар-Ринија 07/11/19, 19:30ч. (СЦЈС)

Кадетки: Вардар-Шампион  09/11/`19, 14:30ч.  (СЦЈС)

Пионерки: Вардар-Драчево 10/11/`19, 11:30ч.  (СЦЈС)