Thursday ,09 December 2021
Последни:
Home > Uncategorized > Вардар (А) во кугларското дерби подобар од ГТЦ
Вардар (А) во кугларското дерби подобар од ГТЦ

Вардар (А) во кугларското дерби подобар од ГТЦ

 Вчера во кугланата „Мусандра“ во ГТЦ во дербито Вардар(А) се сретна со тимот на КК ГТЦ Мусандра. Голема и убедлива победа оствари црвено-црниот тим  над директниот ривал за првите 3 места во МКЛ и актуелен вицешампион ГТЦ Мусандра во 4-тото коло на МКЛ.

159405930_4163256277041777_317815513272237283_o

КК Вардар 2014 А  го совлада   ГТЦ Мусандра  со резултат 7:1, ние имавме  18:6 во сетови. Вардарци стигнаа до 3302 „соборени дрва“, а ривалот имаше 28.помалку одноносно, 3174.

159136270_4163256440375094_1152073711009728148_o 158887623_4163256090375129_4015992039770715269_o

Одлична компактна игра на целиот тим, најистакнати поединци Саша Јанковиќ со 563, Дарко Димитровски 560, Коста Ристевски со 555 и значајното засилување Коста Манев кој во комбинација со Зоран Ристиќ срушија 557 кегли.