Friday ,19 April 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Вардар не го дава врвот во Суперлигашкото пинг-понгарско првенство (табела)
Вардар не го дава врвот во Суперлигашкото пинг-понгарско првенство (табела)

Вардар не го дава врвот во Суперлигашкото пинг-понгарско првенство (табела)

После паузата од два месеци продолжи пинг понгарското првенство во двете најсилни лиги. Во Супер лигата продолжува мртвата трка за првото место помеѓу екипите а Скопски Вардар и Прилепски Младост, кои се издвоија на првите две места на табелата, со ист број бодови. Зад нив со два бода заостанување се скипите на Младост 96 и Телеком НЕЦ. Овие четири екипи се најсериозни кандидати за учество во плеј офот кој се игра после завршувањето на лигата.
Табела Супер лига
  1. Вардар  17 
  2. Младост 17
  3. Телеком НЕЦ 15
  4. Младост 96 15
  5. Шампион ФА 12
  6. Работнички 12
  7. УГД 11
  8. Мултитекс 9
Резултати од Супер лига
VIII коло
Телеком НЕЦ – Младост 96 3:4
УГД – Вардар 1:4
Работнички – Шампион ФА 0:4
Младост Мултитекс 4:1
IХ коло
Работнички – Телеком НЕЦ 2:4
Шампион ФА – Младост 1:4
Мултитекс – УГД 0:4
Вардар- Младост 96 4:2
Првенството продолжува следниот викенд во недела на 3 февруари во Скопје исто така во СЦ Форца.