Thursday ,11 August 2022
Последни:
Home > Uncategorized > (Видео стрим) ФК Вардар- Оренбург 17-45 часот, голманот Кировски чека деби од клупата, веќе е познат составот
(Видео стрим) ФК Вардар- Оренбург 17-45 часот,  голманот Кировски чека деби од клупата, веќе е познат составот

(Видео стрим) ФК Вардар- Оренбург 17-45 часот, голманот Кировски чека деби од клупата, веќе е познат составот

На теренот во Горња Радгона со почеток од 17:45 часот Вардар ќе игра против Оренбург. овој тест-меч ќе го играме со   следниот состав: на голот ќе биде Филип Гачевски. Пред него во одбраната Кристијан Тошевски, Евгениј Новак, Горан Попов и Владица Брдаровски. Во средниот ред на нашата екипа Кларенс Битанг, Дарко Мицевски и Али Адем. Во нападот на Вардар „триото“ Јакуп Бериша, Матеј Цветановски како крилни играчи и поддршка за најистурениот во нашата офанзива Тигран Барсегјан.

На клупата за резерви ќе бидат Александар Кировски кој чека деби- (иако како што нагласивме претходно официјално не е промовиран како нов играч), Максим Максимов, Виктор Јуфо, Бојан Колевски, Алекс Талески, Филип Најдовски, Јован Попзлатанов, Тодор Тодороски, Бесар Исени, Фитор Реџепи, Вања Марковиќ. 

Во продолжение видео стрим