Tuesday ,27 February 2024
Последни:
Home > Uncategorized > “Мајсторката” ЖКК Вардар-МЗТ се игра утре
“Мајсторката” ЖКК Вардар-МЗТ се игра утре

“Мајсторката” ЖКК Вардар-МЗТ се игра утре

По победата на девојка на МЗТ Скопје на гости кај вардарки, црвено-црните дами успеа на нивни терен да победат убедливо и да дојдат до “мајсторка”.

Третиот дуел од 1/4 финалето во плеј-офот го играме дома, во малата сала при Спортскиот центар “Кале”. Дуелот  кој ќе го даде патникот во топ-4 тимови се игра утре, четврток (13.април) со почеток во 18 часот и 30 минути.