Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Познати ривалите и термините за разигрувањето за пласман од 9-16.место на ЕП
Познати ривалите и термините за разигрувањето за пласман од 9-16.место на ЕП

Познати ривалите и термините за разигрувањето за пласман од 9-16.место на ЕП

По нулите во сите мечеви во групата женската младинска репрезентација на Македонија ќе разигрува за пласман од 9 до 16 место на Европското првенство во Романија. Познати се ривалите и термините за црвено-жолтите девојки.

Нашите девојки ќе бидат дел од групата 4 заедно со Чешка, како и двете селекции од групата Ц, Норвешка и Србија.

Hа табелата во групата 4, Чешка и Норвешка се на првите две позиции, Србија е трета, додека Македонија е последна.

 

11 јули, 12:00 часот, Македонија – Норвешка
12 јули, 12:00 часот, Македонија – Србија