Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Преглед 12.коло! Куманово минимално подобар од Вардар, битката за титула е отворена
Преглед 12.коло! Куманово минимално подобар од Вардар, битката за титула е отворена

Преглед 12.коло! Куманово минимално подобар од Вардар, битката за титула е отворена

Викендов се одигра 12.коло во женската ракометна  сениорска лига, победи на водечката тројка на табелата. Вардар играше против тимот на Куманово, лидерот не совлада на домашен тререн со еден гол повеќе. Вака изгледаат резултатите:

На табелата по 12.кола, актуелниот шампион, ЖКК Куманово останува на лидерската позиција, зад него е тимот на Ѓорче Петров.

Во идното коло вака изгледаат паровите: