Home > ЖРК Вардар > (ФОТОГАЛЕРИЈА) Победи за Рк Филип-Вардар и Академија 2 во женска конкуренција на “Јуниор лигата“
(ФОТОГАЛЕРИЈА)  Победи за  Рк Филип-Вардар и Академија 2  во женска конкуренција на “Јуниор лигата“

Првиот натпревар од “Вардар Јуниор“ лигата во женска конкуренција во малата сала на спортскиот центар Јане Сандански се одигра помеѓу екипите на Академија 1 и Академија 2, генерација родени 1998/99 година. Поуспешна беше екипата на Академија 2 со резултат 21:15. На вториот натпревар одигран во истава сала, екипата на Рк Филип – Вардар забележа убедлива победа против тимот на Академија 1, во генерациоја родени 2000/01 година. Уште по првите 20 минути, беше решено прашањето околу конечниот победник, кога на полувреме резултатот беше 13:3. Уште една офанзива на Академија 2 и серија од 3:0 за решавачки чекот кон победата. До крајот само го зголемуваа водството, за конечни 21:15 на овој натпревар во корист на Академија 2. Погледнете ги овие два дуела низ фотогафиите на Вардар Фанс.