Home > ЖРК Вардар > Анастасија Николовска: Задоволни сме од својот настап

Анастасија Николовска: Задоволни сме од својот настап

Екипата на Жрк Вардар ќе го брани трофејот од купот освоен минатата сезона, откако со победата против Куманово се пласираше на завршниот турнир на ова натпреварување. 44:22 гласеше конечниот резултат на овој дуел. На овој натпревар шанса за настап добија помладите ракометарки, меѓу кои и четири играчи од кадетската и младинската екипа на Вардар

vardarfans-izjava

-Натпреварот помина во најдобар ред. Ние постојано го контролиравме резултатот во свои раце и константно го зголемувавме. Индира и Питлик ни дадоа шанса за настап во второто полувреме на сите четири девојчиња кои бевме избрани да настапиме. Јас и Ива Божиноска дадовме по два гола, а Јована забележа неколку интервенции. Мечот помина одлично и задоволни бевме од својот настап во тие 15 минути што ни ги пружија(настапивме од 30-45 мин.). Двајцата тренери со нас се однесуваат на многу професионален начин и како што самите велат се задоволни од прикажаната игра, изјави Анастасија Николовска за Вардарфанс.